Hesabın açılması və aparılması
Yapı Kredi Bank Azərbaycan fiziki şəxslərə hesablaşma-kassa əməliyyatları üzrə xidmətlər təklif edir.
Hesabların manat, ABŞ dolları, avro və başqa valyutada açılması ;
Pul vəsaitlərinin hesaba nağd və nağdsız formada mədaxili;
Azərbaycan daxilində və xaricə bank köçürmələrinin həyata keçirilməsi;
Hesabdan nağd vəsaitin verilməsi;
Hesab və əməliyyatlar üzrə arayış və çıxarışların, ödəmə sənədlərinin surətinin verilməsi;
Valyutanın alışı və satışı üzrə multivalyutalı konvertasiya əməliyyatlarının həyata keçirilməsi;
İnkassasiya xidmətləri – müştərinin sifarişi əsasında pul vəsaitlərinin qəbulu və bir yerdən başqa yerə, o cümlədən müştərinin ofisindən Banka və əksinə daşınması.
Hesablaşma –kassa xidməti
Yapı Kredi Bank Azərbaycan hüquqi şəxslərə hesablaşma-kassa əməliyyatları üzrə xidmətlər təklif edir
Hesabların manat, ABŞ dolları, avro və başqa valyutada açılması
Pul vəsaitlərinin hesaba nağd və nağdsız formada mədaxili
Azərbaycan daxilində və xaricə bank köçürmələrinin həyata keçirilməsi
Hesabdan nağd vəsaitin verilməsi
Hesab və əməliyyatlar üzrə arayış və çıxarışların, ödəmə sənədlərinin surətinin verilməsi
Valyutanın alışı və satışı üzrə multivalyutalı konvertasiya əməliyyatlarının həyata keçirilməsi
Bank əməliyyatlarının keçirilməsi üzrə məsləhətlərin verilməsi
İnkassasiya xidmətləri- müştərinin sifarişi əsasında pul vəsaitlərinin qəbulu və bir yerdən başqa yerə, o cümlədən müştərinin ofisindən Banka və əksinə daşınması
Hüquqi şəxslər üçün cari hesabın açılması qaydası
Cari hesabın açılması üçün hesabın açılması haqqında ərizə formasını doldurmaq, həmçinin aşağıdakı sənədləri Banka təqdim etmək lazımdır:
Vergilər Nazirliyində (1 yanvar 2008-ci il tarixinədək Ədliyyə Nazirliyində) qeydiyyatdan keçmiş Nizamnamə (notarial qaydada təsdiq edilmiş surəti)
Vergilər Nazirliyindən (1 yanvar 2008-ci il tarixinədək Ədliyyə Nazirliyindən) Dövlət Qeydiyyatı haqqında Şəhadətnamə (notarial qaydada təsdiq edilmiş surəti)
Vergilər Nazirliyi (1 yanvar 2008-ci il tarixinədək Ədliyyə Nazirliyi) tərəfindən verilmiş Hüquqi Şəxslərin Dövlət Reyestrindən çıxarış (notarial qaydada təsdiq edilmiş surəti)
Vergilər Nazirliyindən şəhadətnamə-dublikat (hər hesab növü üçün 1 nümunə)
Müəssisənin rəhbərinin və baş mühasibinin işə təyinatı barədə əmrdən çıxarış
Təsisçilərin şəxsiyyətini təsdiq edən sənədlər
Müəssisənin rəhbərinin və baş mühasibinin şəxsiyyətini təsdiq edən sənədlər
İmza və möhür nümunələri olan vərəqə (notarial qaydada təsdiq edilmiş) Hesablaşma-kassa xidmətləri Bank və Müştəri arasında imzalanmış müqaviləyə əsasən və müəyyən edilmiş tariflərə uyğun həyata keçirilir.

Opening and conducting account
Yapı Kredi Bank Azerbaijan offers the services on settlement and cash transactions for the physical entities.
Opening account in Manat, USD, Euro or other currency;
Cash and non-cash receipt of money funds for the account;
Implementation of bank transfers within Azerbaijan and to the outside.;
Presentation of cash fund from account;
Submission of certificates and statements on account and transactions, and copy of payment documents;
Implementation of multi-currency conversion transactions on purchase and sale of currency;
Cash collection services-receipt of the money funds based on the Customer’s request and transfer from Customer’s office to Bank and vice-versa
Settlement and cash services
Yapı Kredi Bank Azerbaijan offers the services on settlement and cash transactions for the legal entities
Opening account in Manat, USD, Euro or other currency
Cash and non-cash receipt of money funds for the account
Implementation of bank transfers within Azerbaijan and to the outside
Presentation of cash fund from account
Submission of certificates and statements on account and transaction, and copy of payment documents
Implementation of multi-currency conversion transactions on purchase and sale of currency
Provision of recommendations on implementation of bank transactions
The rules to open current account for legal entities
It is required to fill the application form on account opening, as well submit following documents to the Bank for opening current account:
Notarial approved copy of Charter registered at the Ministry of Taxes (at the Ministry of Justice by January 01, 2008)
Notarial approved copy of Certificate on State Registration submitted by the Ministry of Taxes (at the Ministry of Justice by January 01, 2008)
Notarial approved copy of Extract from the State Registry of Legal Entities submitted by the Ministry of Taxes (by the Ministry of Justice until January 01, 2008)
Certificate-duplicate from the Ministry of Taxes (1 samples for each type of account)
Extract from the Order on assignment of Company Director and Head Accountant to the work
Documents certifying the identity of co-founders
Documents certifying the identity of Company Director and Head Accountant
Notarial approved document containing signature and stamp samples. Settlement and cash services are carried out based on the Agreement signed between Bank and Customer and tariffs defined.