İdarə Heyətinin Sədri tərəfindən Təbrik mesajı
2000-ci ildən etibarən fəaliyyət göstərən Yapı Kredi Bank Azərbaycan bu il 25 illik yubileyini qeyd edir. Bu müddət ərzində etibarlılıq, peşəkarlıq və innovasiyalara açıqlıq prinsipləri ilə ölkəmizin bank sektorunda önəmli bir mövqe əldə etmişik. Bu nailiyyətlərdə müştərilərimizin və əməkdaşlarımızın töhfəsi böyükdür.
Əsas səhmdarımız Yapı Kredi A.Ş.-nin dəstəyi ilə müştərilərimizə 8 filial, 1 şöbə, 24/7 xidmət göstərən Telefon Mərkəzi (*0444) və İnternet və Mobil Bankçılıq məhsullarımız vasitəsilə daim yenilikçi həllər təqdim etməyə davam edirik.
Türkiyə bazarında mübahisəsiz lider mövqeyini qoruyan kredit kartı olan Worldcard-ı ölkəmizdə 2012-ci ildən etibarən təqdim etməyimizlə fəxr edirik.
Bununla yanaşı, 2014-cü il tarixində çoxfunksiyalı İnternet və Mobil Bankçılıq platformamız müştərilərimizin maliyyə əməliyyatlarını daha rahat və sürətli yerinə yetirmələri üçün istifadəyə verilmişdir
Həmçinin, Mobil Bankçılıq xidmətimizə “Asan İmza” texnologiyasını ilk dəfə inteqrasiya edərək müasir texnologiyanın üstünlüklərini müştərilərimizə təqdim etmişik.
Son 25 il ərzində qeyri-neft sektorunun kreditləşməsinə verdiyimiz diqqət ilə yüzlərlə müəssisəni dəstəkləmişik və iri infrastruktur layihələrinin maliyyələşdirilməklə Azərbaycan iqtisadiyyatının inkişafına töhfə vermişik. İşğaldan azad edilmiş torpaqların bərpası istiqamətində maliyyə həllərimizi genişləndirərək həmin bölgələrdə iqtisadi fəallığın artırılmasına dəstək olmağa davam edirik.
Əsas səhmdarımız, Türkiyənin ən böyük holdinqlərindən biri olan Koç Holdinqin sahib olduğu Yapı Kredi A.Ş.-nin qabaqcıl təcrübəsini ölkəmizə gətirərək müştərilərimizə daha sadə və innovativ həllər təqdim edirik və rəqəmsal transformasiya sahəsində inkişafımızı davam etdirməyi planlaşdırırıq.
Dayanıqlılıq prinsipləri Yapı Kredi Bank Azərbaycan üçün fəaliyyətimizin əsas istiqamətlərindən biridir. Bankımız, ölkədə ISO 14001:2015 və ISO 14064 sertifikatlarını əldə edən ilk bank olmuşdur.
Yapı Kredi Bank Azərbaycan İngiltərənin nüfuzlu Global Banking and Finance Review jurnalı tərəfindən “Ən Etibarlı Bank 2018” mükafatına layiq görülmüşdür. Bu mükafat bankımızın yüksək xidmət standartlarının və müştəri məmnuniyyətinin bir göstəricisidir.
25 illik uğurlu fəaliyyətimiz bizi gələcəyə daha inamla addımlamağa ruhlandırır, Yapı Kredi Bank Azərbaycan olaraq Azərbaycan dövlətinin dayanıqlı inkişaf strateqiyasına, bankımızın innovasiya və sosial məsuliyyət prinsiplərinə sadiq qalaraq müştərilərin etimadını doğrultmağa davam edəcəyik.

Поздравление от председателя Правления
Yapı Kredi Bank Азербайджан, функционирующий с 2000 года, в этом году отмечает 25-летний юбилей. В течение этого срока мы завоевали важную позицию в банковском секторе страны, руководствуясь принципом надежности, профессионализма и открытости инновациям. Наши клиенты и сотрудники внесли большой вклад в эти достижения.
При поддержке основного акционера - Yapı Kredi A.Ş. мы продолжаем предоставлять клиентам инновационные решения посредством 8 филиалов, 1 отдела, Контактного центра (*0444), обслуживающего 24/7, и продуктов «Интернет-банкинг» и «Мобильный банкинг».
Мы гордимся тем, что с 2012 года предоставляем в стране Worldcard- кредитную карту, сохраняющую позицию признанного лидера на турецком рынке.
Наряду с этим, в 2014 году была запущена многофункциональная платформа интернет-банкинга и мобильного банкинга для более комфортного и быстрого выполнения клиентами финансовых операций.
Также, мы впервые осуществили интеграцию технологии Asan İmza в нашу услугу «Мобильный банкинг» и тем самым, предоставили клиентам преимущества современной технологии.
За последние 25 лет мы поддержали сотни предприятий, оказывая особое внимание кредитованию ненефтяного сектора, и внесли вклад в экономику Азербайджана путем финансирования крупных инфраструктурных проектов. Расширяя финансовые решения, направленные на восстановление освобожденных от оккупации земель, мы продолжаем поддерживать повышение экономической активности на этих территориях.
Применяя передовой опыт нашего основного акционера- Yapı Kredi A.Ş., принадлежащего одному из самых крупных холдингов Турции Koç Holding, в стране, мы предоставляем клиентам более простые и инновационные решения, и планируем продолжить развитие в сфере цифровой трансформации.
Принципы устойчивого развития являются одним из основных направлений деятельности для Yapı Kredi Bank Азербайджан. Мы являемся первым банком, получившим сертификаты ISO 14001:2015 и ISO 14064 в стране.
Yapı Kredi Bank Азербайджан был удостоен награды «Самый надежный банк 2018» от престижного журнала Великобритании Global Banking and Finance Review. Эта награда является показателем высоких стандартов обслуживания банка и удовлетворенности клиентов.
25-летняя успешная деятельность вдохновляет нас более уверенно двигаться в будущее. Как Yapı Kredi Bank Азербайджан, мы продолжим оставаться верными стратегии устойчивого развития Азербайджана, принципы инноваций и социальной ответственности банка, и оправдывать доверие клиентов.